Whatsapp Yedeklenmiş Sohbet Geçmişi Nasıl Okunur?

Whatsapp Yedeklenmiş Sohbet Geçmişi Nasıl Okunur ?

Günümüzde hemen hemen tüm akıllı telefon sahiplerinin aktif olarak kullandığı uygulamalar arasında bulunan whatsapp hakkında her geçen gün yeni bir konu internet üzerinden araştırılmaya devam ediyor. İnternet kullanıcıları, whatsapp uygulamasında bulunan sohbet geçmişi hakkında tüm merak ettiklerini internet aramalarında kullanarak, bu alandaki fikir eksikliklerini gidermek istiyorlar. Whatsapp sohbet geçmişi hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını ve daha fazlasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bilindiği üzere whatsapp uygulamasında rehberimizde yer alan kişiler ile konuşmalarımız whatsapp sohbet geçmişi adı altında kayıt ediliyor. Söz konusu sohbet geçmişini tüm whatsapp kullanıcıları whatsapp uygulamasına girdiklerinde ana ekran üzerinde yer alan listede görebilirler. Bu listede geçmişten bugüne yapılan tüm konuşmaların detayları, sohbetler sırasında katılımcıların birbirlerine gönderdiği fotoğraf, video, ses kaydı ve benzeri dosyaların kayıtları gibi pek çok şey kolaylıkla görüntülenebilmektedir.

Whatsapp Sohbet Geçmişi

Ancak kimi zaman whatsapp uygulamasının otomatik olarak kaydettiği bu sohbet geçmişidosyaları problemler ile karşılaşarak kaydedilmemektedir. Bu durumda whatsapp kullanıcıları rehberlerinde bulunan kişiler ile yaptıkları sohbet kayıtlarına ulaşmak için internet üzerinde araştırma yapmaktalar. Öte yandan akıllı telefonunu herhangi bir sebepten dolayı değiştiren kullanıcılar da whatsapp sohbetlerine ait geçmiş kayıtların silinmelerinden şikâyet etmekteler. Zira akıllı telefonunu değiştiren bir kullanıcı yeni bir telefona whatsapp uygulamasını tekrar indirdiğinde sohbet geçmişinin kayıtlarına ulaşamamaktan yakınmaktadır. İşte bu gibi durumlarda whatsapp kullanıcılarının yapmaları gerekenler bazı işlemler söz konusudur.

Whatsapp Yedeklenmiş Sohbet Geçmişi Okuma

Whatsapp yedeklenmiş sohbet geçmişine ulaşmak isteyen kullanıcıların yapması gerekenler kullandıkları akıllı telefonun işletim sistemine göre farklılık göstermektedir. Buna göre;

  • IOS işletim sistemine sahip iPhone marka akıllı telefon kullanan kişiler: Whatsapp – Ayarlar – Sohbetler – Sohbet Yedeği yol haritasını,
  • Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanan kişiler ise Whatsapp – Ayarlar – Sohbetler – Sohbet Yedeği – Google Drive yol haritasını kullanmaları gerekmektedir.

Görüldüğü üzere en çok tercih edilen akıllı telefon işletim sistemlerinde yapılması gereken işlemler bunlardan ibarettir. Bu sayede whatsapp yedeklenmiş sohbet geçmişi kayıtlarına bulut sistemi sayesinde kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

 

 

 

Share

You may also like...

Bir cevap yazın