Facebook Sohbet Ayarları Nasıl Yapılır?

Facebook sohbet ayarlarını değiştirmek isterseniz “Facebook Chat” uygulamasının sağ üst köşesinde yer alan sekmeden yardım alabilirsiniz. “Facebook Chat Ayarlar” bölümünde yer alan bazı özellikler şu şekildedir:

  • Tüm Konuşmayı Görüntüleme: Bu seçenek sayesinde sohbetin tamamını Facebook Messenger üzerinden görüntüleyebilmek mümkündür. Daha büyük bir pencereden tam sayfa özelliği ile sohbet imkanı sağlar.
  • Sohbete Arkadaş Ekle Butonu: Facebook son yıllarda grup konuşması seçeneğini aktif hale getirmiştir. Sohbete arkadaş ekle butonu sayesinde grup konuşmalarınıza istediğiniz kadar arkadaşınızı davet edebilirsiniz. Bu sayede konferans görüşme yapabilme şansına sahip olabilirsiniz.
  • Sohbeti Kapat Butonu: Facebook sohbet kapatma butonu ile tüm konuşma pencerelerini kapatabilirsiniz. Bu özellik ile konuşma temizlenmeden uygulama üzerinden kaldırılabilmektedir.

Facebook Sohbet Aktif Durumunu Nasıl Açar Kapatırım?

Facebookta sürekli aktif görünmek istemiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir:

  • Öncelikle Messenger uygulamasına giriş yaparak “İnsanlar” sekmesini seçiniz.
  • Bu sekmenin altında yer alan “Tümü” seçeneği ile aktif olan arkadaşlarınızın listesini görüntüleyebilirsiniz.
  • Listenin üstünde yer buton sayesinde aktiflik durumunuzu etkinleştirebilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz.
  • İsminizin sağ yanında bulunan anahtar simgesini devre dışı yazan alana sürükleyerek gizli modda online olmaya devam edebilirsiniz.

Bu işlem sayesinde son görülme durum bilgisi de devre dışı kalacaktır. Ancak, çevrimdışı moduna geçiş yaptıktan sonra arkadaş listenizde bulunan kullanıcıların aktiflik durumu bilgisini görüntüleyemeyeceğinizi unutmayın. Daha sonrasında çevrimdışı modan çıkış yapabilir ve istediğiniz zaman kullanıcı seçeneklerinizi değiştirebilirsiniz.

Facebook Sohbet Engelleme ve Kapatma

Facebook sohbet nasıl kapatılır öğrenebilmek için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekmektedir:

  • İlk olarak sohbeti kapatmak istediğiniz kullanıcı ile yaptığınız sohbetin penceresine tıklayın.
  • Daha sonra pencerenin üstünde yer alan “Sohbeti X Kullanıcısı İçin Kapat” sekmesini işaretleyin.
  • Bu şekilde sohbeti kapattığınız ve engellediğiniz kullanıcılar size mesaj gönderemeyeceklerdir.

Engellenen kullanıcının engelini kaldırmak için ise tam tersi bir işlem yapmanız gerekmektedir. Konuşma penceresi üzerinde yer alan “X Kullanıcısı İçin Sohbeti Aç” seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Engellediğiniz kullanıcılar bu işlem sonrasında herhangi bir uyarı almayacaktır.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın