Whatsapp Sohbet Yedekleri Nerede ?

Whatsapp Sohbet Yedekleri Nerede?

Günümüzde akıllı telefon sahibi olan herkes muhakkak internet üzerinden rehberimizdeki kişiler ile mesajlaşma, görüntü konuşma ve normal arama yapmak için whatsapp uygulamasının sunduğu avantajlardan yararlanıyor. Bu sayede arkadaşlarımız veya sevdiklerimizle her zaman iletişim halinde kalabiliyoruz. Bununla birlikte grup sohbeti de yaparak kalabalık arkadaş gruplarımızla da aynı anda irtibat kurabiliyoruz.

Whatsapp uygulamasının sunmuş olduğu avantajlar sebebiyle geniş kitleler tarafından sıklıkla kullanılmaya devam ediyor. Ancak bu uygulamayı aktif olarak kullanan pek çok kişi whatsappta yapılan konuşmaların kaydedildiğini bilmiyor. Sohbet geçmişinin silinmesi halinde bile söz konusu silinen sohbete dair tüm yazılan mesajların, gönderilen fotoğraf ve video gibi içeriklerin yedeğe alınması sayesinde kişiler diledikleri zaman bu whatsapp sohbet yedekleri bölümüne ulaşabiliyorlar. Bu yazımızda whatsapp sohbet yedeklerinin nerede kayıt altıda tutulduğunu merak eden kullanıcılarımıza ihtiyaç duydukları bilgileri sunuyoruz.

Sohbet Yedekleri Nereye Kaydediliyor ?

Öncelikle whatsapp uygulamasında yedeklenen dosya ve yazışmalar birkaç yere kaydediliyor olabilir. Örneğin akıllı telefonunuz bulut hesabınıza tanımlı ise bu platformlar üzerinden sohbet geçmişinize ve sohbet yedeklerinize ulaşmanız mümkündür. Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız Google Drive, IOS işletim sistemine sahip olan iPhone kullanıyorsanız eğer de iCloud üzerine whatsapp yedekleriniz kaydedilmektedir. Herhangi bir sorun yaşadığınız durumda örneğin whatsapp sohbetlerinizin yedeklenmemesi, kendiliğinden silinmesi gibi problemlerde whatsapp hesabınıza dair tüm bilgileri ve tüm sohbet konuşmalarınızı bu yedeklenen platformlardan kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Bununla birlikte gerekli işlemleri yapmanız takdirde de silinen whatsapp sohbetlerinizi geri yükleme şansına sahipsiniz.

Yedeklenen Sohbet Geçmişine Nasıl Ulaşırım ?

Whatsapp sohbet geçmişi dosyalarınızın size ait bulut hesabınıza yedeklenip yedeklenmediğini anlamak için yapmanız gereken birtakım işlemler vardır. Bu sayede yedeklenen sohbet geçmişine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için;

  • iPhone kullanıyorsanız eğer izlemeniz gereken yol: Whatsapp – Ayarlar – Sohbetler – Sohbet Yedeği olmalıdır.
  • Adroid işletim sistemli bir akıllı telefon kullanıyorsanız eğer izlemeniz gereken yol: Whatsapp – Ayarlar – Sohbetler – Sohbet Yedeği – Google Drive

Bununla birlikte telefon hafızasına da whatsapp sohbet yedekleri kaydedilebilmektedir. Bu dosyaların silinmesi whatsapp uygulamasının stabil olarak çalışmasına herhangi bir engel teşkil etmemektedir.