Whatsapp Sohbet Yedeği Nerede ?

Whatsapp Sohbet Yedeği Nerede ?

Pek çok kişi internet üzerinden whatsapp uygulaması hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için araştırma yapmaktadır. İnternet üzerinden bu konuyla ilgili olarak aratılan konuların başında da muhakkak whatsapp sohbet yedeği hakkında yapılan araştırmalar gelmektedir. Nitekim whatsapp uygulaması günümüzde geniş kitleler tarafından aktif olarak kullanıldığından bu uygulamanın detaylı bir şekilde nasıl kullanılacağına dair bilgi eksikliği oluşmaktadır. Buradan hareketle internet üzerinden sıklıkla aratılan whatsapp sohbet yedeğinerede sorusunun cevabını ve merak edilen bu konuyla ilgili tüm detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Bilindiği üzere whatsapp uygulaması, kişilerin rehberlerinde bulunan diğer kişiler ile yaptıkları konuşmaları, yazışmaları ve kişiler arasında gönderilen fotoğraf, video, ses kaydı ve buna benzer içerikleri kayıt altına almaktadır. Bu kayıtları whatsapp kullanıcıları ilk olarak whatsapp ana sayfasında bulunan sohbet geçmişi kısmından görüntüleyebilirler. Ancak kimi zaman çeşitli sebepler yüzünden bu whatsapp sohbet geçmişi silinebilmekte ya da yapılan konuşmalar burada yer almamaktadır. Bu durumda whatsapp kullanıcıların yapması gereken birtakım işlemler vardır.

Whatsapp Sohbet Yedeği Görüntüleme

Whatsapp uygulaması sohbet geçmişinize dair tüm dosyaları pek çok farklı yere kaydedebilir. Örneğin bulut hesabınız varsa whatsapp uygulamasında yapmış olduğunuz konuşmaların sohbet geçmişi, söz konusu bulut hesabınıza aktarılıp bu platform üzerinde kaydedilmektedir. Dolayısıyla whatsapp uygulamasında silinen, kaydedilmeyen veya herhangi bir sebeple ulaşamadığınız sohbet geçmişinize bulut hesabınıza girerek ulaşabilirsiniz. Whatsapp geçmişinizin bulut hesabınıza aktarılıp aktarılmadığını anlamanın yolları, kullandığınız akıllı telefonun işletim sistemine göre farklılık göstermektedir.

IOS işletim sistemli iPhone kullanıyorsanız; whatsapp – ayarlar- sohbetler – sohbet yedeği yol haritasıyla bulut hesabınızda kayıtlı olan whatsapp sohbet geçmişi kayıtlarınıza ulaşabilirsiniz.

Android işletim sistemli bir akıllı telefon kullanıyorsanız eğer; whatsapp – ayarlar – sohbetler – sohbet yedeği – Google Drive seçenekleri kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede whatsappsohbet yedeği görüntülenebilmektedir.

Whatsapp Telefon Hafızası Yedeği

Bulut hesapları dışında whatsapp sohbet yedeğiniz telefon hafızasına da kayıt edilebilmektedir. Bu kayıtlara ulaşmak için; dosya yöneticisi – dahili depolama birimi (SD kart seçeneği de olabilir) – whatsapp – database yol haritasını kullanabilirsiniz. Tüm bu işlemler ile sohbet yedeklerinizi tekrar uygulamaya yüklemeniz mümkündür.

 

Share

You may also like...

Bir cevap yazın